A hőszivattyú csendes működése harmóniát
teremt a technika és az otthon nyugalma között. A hőszivattyúk fűtést, hűtést és használati meleg vizet is képesek biztosítani
otthonaiknak.
A Hőszivattyúsrendszer beruházási költsége magasabb, viszont az üzemeltetési költsége jóval kedvezőbb. Amint megszűnik a rezsicsökkentet ár, még gazdaságossabb lesz a hőszivattyús renszer üzemeltetése, a gázkazánnal szemben. A már meglévő gázkazánt nem kell kidobni, mint tartalék továbbra is rendszer része lehet.
Az áramszolgáltatónál igényelhető
kedvezőtarifájú ( H tarifás) fogyasztás mérő!
A levegős hőszivattyúk hatékony hőmérsékletszabályozást biztosítanak otthonában. A legtöbb gyártó kínál levegős hőszivattyúkat fűtési és hűtési lehetőségekkel is, és ezek a háztartási melegvíz-rendszerekhez is használhatók. A levegős hőszivattyúk kevesebb energiát fogyasztanak, hogy ugyanolyan mennyiségű fűtését biztosítsanak, mint egy gázkazán. Ezenkívül a levegős hőszivattyú telepítése egyszerű. Mivel külső levegőt és elektromos áramot használnak a ház fűtésére és hűtésére, a levegős hőszivattyúk alacsony szén-dioxid-kibocsátású fűtési megoldást jelentenek, amely környezetbarát. Kihangsúlyozhatja ezt, ha zöldenergia tarifát alkalmaz, vagy napelemeket használ otthona áramellátására. Tehát a teljesen elektromos, gáz rendszerről levegős hőszivattyúra való átállás segíthet csökkenteni karbonbnyomát is.
A hőszivattyúk jóval nulla alatti hőmérsékleten is tökéletesen működnek . Még ha a külső levegőt vagy vizet „hidegnek” érezzük is, akkor is hatalmas mennyiségű hasznos energiát tartalmaz. A hőszivattyúk sikeresen telepíthetők azokban az országokban, ahol a minimális hőmérséklet -10°C alatt van, ideértve az összes európai országot. A levegős hőszivattyúk a levegőben lévő energiát kívülről befelé mozgatják, így még akkor is melegen tartják a házat, ha a szabadban fagy. A nyár folyamán meleg levegőt mozgatnak belülről kifelé, hogy hűtsék a házat. Valójában Európa leghidegebb részein széles körben használják a hőszivattyúkat, amelyek Norvégiában az épületek teljes fűtési igényének 60%-át, Finnországban és Svédországban pedig több mint 40%-át elégítik ki. A három skandináv országban az egy főre jutó hőszivattyúk száma is a legtöbb a világon.
Nem, nem feltétlenül. A hőszivattyúk működhetnek padlófűtési rendszerrel , de működhetnek bármilyen más rendszerrel is. (radiátorral, mennyezet fűtéssel, fan coil-lal is .
Felmérést végzett a GfK a fűtési, hűtési, szellőztetési, légtisztítási és kereskedelmi hűtési megoldásokat gyártó és forgalmazó Daikin megbízásából. Minden második magyar válaszadó új fűtési megoldást tervez vásárolni, akik közel fele hőszivattyús rendszerre váltana.
A válaszokból az is kiderül, hogy már sokan szabadulnának a gáztól: a jelenleg gázzal fűtők fele hőszivattyúra váltana. Hasonló arány mondható el a fával fűtők között: 10-ből 5-en inkább modern hőszivattyús megoldásra állnának át. Ez a szándék összecseng az európai karbonsemlegességi irányelvekkel, amelyek egy friss döntés értelmében a fosszilis energiát használó kazánok fokozatos kivezetéséről szólnak. Ezzel párhuzamosan az új építés esetén érdemes arra figyelni, hogy módosultak az épületenergetikai szabályok: a jövőben már nem a megújuló energiaforrás részarányára kell figyelni, tehát egy kandalló, vagy klíma beépítése helyett már a négyzetméterre jutó szén-dioxid-emissziós értékeket kell számolni. Az új előírást a levegő-víz hőszivattyúk átlagos SCOP-értékek mellett is jól teljesítik.
A magyar válaszadók 85%-a egyetért azzal, hogy a hőszivattyúval csökkennének a fűtési költsége.
A MEGKÉRDEZETTEK HÁROMNEGYEDE SZERINT MEGÉRI TÖBBET FIZETNI EGY MAGASABB MINŐSÉGŰ KÉSZÜLÉKÉRT.
(forrás: Portfolio.hu)
+36 (20)455-3500
f.hoszivattyu@gmail.com